Etkinlikler
ULUSLARARASI ETKİNLİKLER

Sektör özelinde ihtisaslaşmış fuarlardan olan Food Asia 2016 yiyecek ve içecek sektörü için uluslararası üreticilerin ve tedarikçilerin bir araya geldiği geniş yelpazede ürün ve malzemenin sergilendiği bir fuardır. Taze ve tüketilmeye hazır gıdadan şekerleme ve içecek sektörlerine kadar Asya alıcısının ihtiyaçlarına yönelik fuar kapsamında ayrıca şirketler arası ikili iş görüşme organizasyonu gerçekleşecektir. 
2015 yılı Mayıs ayında 15.000 ziyaretçi ile başarılı bir etkinlik olan Akıllı Kentler Hindistan 2016'nın (Smart Cities India) bu yıl ikincisi düzenlenecektir. Bu eşleştirme etkinliğinin amacı Avrupalı ve Hintli iş adamlarını bir araya getirerek teknoloji işbirliklerinin ve/veya iş ortaklıklarının kurulması için platform oluşturmaktır.
Etkinliğin odak sektörleri; Akıllı Binalar, Akıllı Ulaşım, Akıllı Su ve Atık Yönetimi, Temiz enerji, Akıllı Eğitim, Akıllı Sağlık, Akıllı Bilişim ve İletişim, Akıllı Güvenlik ve Emniyet. 
Avrupa İşletmeler Ağı Aarhus Ziraat Mühendisliği Uluslararası Konferansı (CIGR Ageng)'de ziraat mühendisliği üzerine çalışan şirketler ve üniversite temsilcileri için iki günlük bir aracı etkinlik düzenleyecek. Organizasyona dünya genelinde 800 kişinin katılması beklenmektedir.
İlgili sektörler; Elektronik, BT ve Telekom, Endüstriyel İmalat, Malzeme, Enerji, Tarım ve Deniz Kaynakları, Endüstriyel Besin Sanayi, İnsan ve Çevre Korunması
Yenilikçi Şehir etkinliği, akıllı ve sürdürülebilir kentler alanında önemli bir Avrupa olayıdır. Teknoloji ve ürün sağlayıcıları, inşaat şirketleri, şehir ve kentsel topluluklar, kamu hizmeti operatörleri, Ar-Ge kişileri, teknik merkezler, kümeler ve federasyonlar, yerel yönetim otoriteleri, karma ekonomi şirketleri, planlamacılar... gibi geniş bir kitlenin katılımına açıktır. Bir önceki yıl gerçekleştirilen etkinliğe 3000'den fazla kişi katılım göstermiştir.
Avrupa İşletmeler Ağı Berlin-Brandenburg Metropolitan Solutions 2016 kapsamında devam eden üç günde bir Akıllı İş Buluşması 2016 etkinliği organize etmiştir. Bu B2B matchmaking seansları size Avrupa'dan ve Uluslararası diğer bölgelerden Teknolojik Gelişmeler ve Avrupa Araştırma Projeleri için iş ortakları bulma fırsatı yaratacaktır. Katılım için ön koşul; tutarlı bir ortaklık profilinin oluşturulmasıdır.

   İlginizi çeken etkinliğin içeriğine ulaşmak için Etkinlik Başlıklarına tıklayınız.---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------